القائمة الرئيسية

الصفحات

En güzel Arap ülkesi

Devlet FasEn güzel Arap ülkesi kimdir? Fas, en güzel Arap ülkelerinden biridir.  Çünkü birbiriyle kaynaşmış farklı kültürleri barındırıyor.  Afrika kültürü dahil.  Fransız.  Arabistan.  Bütün bunlar güzel doğasına ek olarak.  Ve İslami tarzda tasarlanmış birçok cami var.
 *Fas Krallığı :


 Fas, Afrika kıtasının en kuzey batısında yer alır.  Sınırları kuzeyde Akdeniz, güneyde Moritanya eyaleti ile çevrilidir.  Doğuda Cezayir, batıda Atlantik Okyanusu.
 Fas'ın nüfusu 32.987.206 kişidir.  Yaklaşık 446.550 kilometrekarelik bir alana sahiptir.  Sakinleri çoğunlukla Araplar ve Berberlerdir.
 Fas'ın doğal kaynakları:


 Fosfat içerir.  Balıkçılık mesleği yayınlanır ve balık bulunur.  Tarımsal zenginliğine gelince, sebze, meyve, zeytin ve hububat üreticisidir.  Güneş ve hava enerjisinden yenilenebilir enerjinin mevcudiyetine ek olarak.

 Fas ve Miras:


 Fas, büyük şehirlerde bulunan birçok eski mahalleyi içerir.  Fas, antik mirasın kokusunun çağdaş günümüzle karıştırılması nedeniyle bir turizm ülkesi olarak kabul edilir.  Fas halkı en iyi ve en cömert halklar arasındadır.  Ziyaretçilerine sıcak bir konukseverlik sunmaktan çekinmezler.
 Fas'ın seçkin coğrafi konumu:


 Fas, Afrika'ya ve Doğu'ya Avrupa'ya ve Kuzey ve Güney Amerika'ya açılan kapı olarak kabul edilir.  Fas'ın Atlantik Okyanusu ve Akdeniz kıyıları boyunca uzandığı diğer ülkelerden ayıran coğrafi bir konuma sahiptir.  Dünyanın en güzel turizm ülkelerinden biri olmak. Fas'ın başkenti:


 İmparatorluk şehirlerinden biri olarak kabul edilen Rabat şehridir ve Bouregreg Vadisi'nin ağzına yakın Atlantik Okyanusu üzerinde stratejik bir konuma sahiptir.  Rabat şehrinin nüfusu yaklaşık 544.422 kişidir.  Arazi alanı yaklaşık 117 kilometrekaredir.
 * Rabat şehri, devlet dairelerinin çoğunu ve parlamento binasını içerdiği için en önemli Fas şehirlerinden biridir.  Orada çoğu yabancı elçiliğin varlığına ek olarak.  Rabat'taki en büyük Fas üniversitesinin varlığına ek olarak, "Mohammed V Üniversitesi".  Dünya Mirası alanı olarak hizmet vermektedir.
 Rabat şehrinde çeşitli endüstriler yayılmıştır, yani:


 Tarım endüstrileri.


 Tekstil endüstrisi.


 İnşaat işi.
 En ünlü Fas şehirleri:


 Başkent Rabat.


 Nüfus yoğunluğu bakımından Fas'ın en büyük şehri Marakeş.


 Kazablanka "Fas'ın turizm başkenti" olarak kabul edilir.


 Fes, İslami karaktere sahip antik bir şehirdir.
 Fas'taki hükümet sistemi:


 Fas parlamenter bir anayasal monarşi olarak kabul edilir.Fas'ın ilk hükümdarı Marakeş şehrinin kurucusu Youssef Ben Tashfin'dir.
 Fas'ın şu anki hükümdarı "Kral Muhammed VI"
 Arapça, Fas Krallığı'ndaki resmi dildir.  Ardından Berberi dili gelir.  Aynı zamanda, Fas'ın uzun süre Fransız işgali nedeniyle Fransızca konuşan çok sayıda Faslı var.

 Fas neyle ünlü? -Fas banyosu.


 Narenciye ihracatı.


 Argan Yağı.


 Kara Atlas.


 El Karaviyyin Üniversitesi.
 En ünlü Fas yemekleri:


 1- Pastil yemeği


 Güvercin eti veya tavuk dolması yapılan bir çeşit hamur işi olup, içi deniz mahsulü eti ile doldurulabilir.  Tatlı ve tuzlu arasında bir karışım olarak kabul edilir.
 2- Bir tabak kuskus.


 Cuma günleri yemeyi tercih eden Faslılar arasında geleneksel ve popüler bir yemektir.
 3- Tangyah yemeği.


 Fas'ın ünlü şehirlerinden biri olan Marakeş'te özel bir yemektir.  Pişirildiği toprak çömleğe göre bu adla anılırdı.Köpükte kızgın kömürler üzerinde pişirilmeden önce baharat, limon ve tuzun eklendiği et kesimidir.

Fas'ı diğer ülkelerden ayıran şeyler.


 - Manzaralı manzara.


 Lezzetli lezzetli yemekler.


 Güzel sıcak iklim.


 Cömertlik ve misafirperverlik.


 Mimaride lüks.


 Farklı kültürler.


 Harika plajlar.


 Şanlı tarih.

 Fas'taki en önemli turistik yerler.


 1, baharın annesinin gözleri.


 2, Ifrane'deki Ulusal Park.


 3, Ouzoud Şelalesi.هل اعجبك الموضوع :

تعليقات

العنوان هنا